U hap ekspozita tradicionale e Arkitekturės dhe Planifikimit Hapėsinor nė UBT

Prishtinė - Nė njė ceremoni organizuar nė kampusin inovativ tė UBT-sė, sot ėshtė hapur ekspozita tradicionale e organizuar nga Departamenti i Arkitekturės dhe Planifikimit Hapėsinor nė UBT.
Ekspozita, e cila tashmė ka njė traditė disavjeēare tė organizimit, sivjet pėrfshin nė vete mbi 150 punime tė ekspozuara tė studentėve tė Arkitekturės dhe Planifikimit Hapėsinor, punime kėto nga lėndė tė ndryshme tė studimeve.

Ekspozita ėshtė pjesė edhe e ekspozitės “Prishtina Architecture Ėeek” dhe ceremonia hapėse saj u pėrcoll nga studentė, profesorė, prindėr dhe pėrfaqėsues tė institucioneve partnere tė UBT-sė.

Rektori i UBT-sė, Edmond Hajrizi, nė ēelje tė ekspozitės, theksoi se ngjarje si kjo ekspozitė e studentėve janė shenjė e rritės dhe zhvillimit tė vazhdueshėm tė institucionit dhe tė pėrparimit tė studentėve, punimet e tė cilėve nga viti nė vit janė mė profesionale dhe mė domethėnėse.

Ai falėnderoi profesorėt dhe studentėt qė u angazhuan dhe krijuan punime pėr njė ekspozitė kaq madhėshtore dhe profesionale.

Pėr punėn rreth pėrgatitjes sė ekspozitės foli dekani, Lulzim Beqiri.

Ceremoninė e pėrshėndetėn edhe Eljesa Surdulli, kryetar i Asociacionit tė Arkitektėve tė Kosovės dhe arkitekti Bekim Ramku.

Nė fund tė ceremonisė u dhanė edhe shpėrblimet tradicionale./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma