Kolegjeve nuk u akreditohen programet

Kėshilli Shtetėror i Cilėsisė (KSHC) nė Agjencinė e Kosovės pėr Akreditim (AKA) ka marrė vendim pėr (mos)riakreditim tė programeve tė institucioneve tė larta tė arsimit publik dhe atyre private.
Nė mbledhjen e 35-tė tė kėtij Kėshilli qė ėshtė mbajtur tė martėn ėshtė vendosur pėr riakreditim tė tė gjitha programeve tė studimit tė Universitetit tė Prishtinės (UP) “Hasan Prishtina”.

Gazeta “Zėri” ka siguruar vendimin e 7 korrikut tė nxjerrė nga KSHC-ja, sipas tė cilit UP-ja ka marrė riakreditim nė tė gjitha programet pėr tetė fakultete sa kanė qenė nė proces tė riakreditimit; Fakulteti i Filologjisė, Shkencave Matematiko –Natyrore, Ndėrtimtari dhe Arkitekturė, Fakulteti i Mjekėsisė, Arte, Filozofik, Bujqėsi dhe Veterinari, si dhe Ekonomik./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
inf[email protected]
Plasma