1000 mysafirė nė dasmėn e djalit tė Agim Ramadanit

Gjilan – Nė dasmėn e Jeton Agim Ramadanit kanė marrė pjesė mbi 1000 mysafirė nga tė gjitha trojet shqiptare. Ceremonia ėshtė zhvilluar nė hallėn e sporteve.
Djali i heroit kombėtarė Agim Ramadani, Jetoni ėshtė martuar me Flutura Hasanin nė njė ceremoni madhėshtore qė ėshtė mbajtur nė hallėn e sporteve nė Gjilan. Kjo ngjarje e rrallė pėr Gjilanin ėshtė mbajtur nė prani tė mbi 1000 mysafirėve nga tė gjitha trojet shqiptare.

Nė dasmėn e qiftit Ramadani-Hasani kanė marrė pjesė strukturat mė tė larta politike e shtetėrore duke filluar nga ish presidenti Fatmir Sejdiu,Isa Mustafa,Edita Tahiri,Rexhep Selimi,Ismet Beqiri,Adem Demaqi,Rifat Jashari, Qemajl Mustafa,Lutfi Haziri,Fatmir Rexhepi,Zenun Pajaziti, vėllai i Sali Berishės, si dhe tė gjitha familjet e dėshmorėve.

Gjatė gjithė kohės kanė qėndruar ndezur 114 flakadan qė kanė simbolizuar dėshmorėt e Koshares.Ceremonia e dasmės ėshtė pėrcjellur edhe nga brigada 138 “Agim Ramadani”.
Dr.Jashar Ramadani vėllai i Agimit tha pėr Rajonipress se dasma ka qenė tejet madhėshtore meqė me pranin e tyre ėshtė nderuar edhe vepra dhe sakrifica e Agimit.”Ishte dasmė e bashkimit dhe e harmonizimit tė aspiratave tė tė gjithė shqiptarėve” u shpreh Ramadani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma