Lajmet Rajonale

Pėrkujtohet dėshmori Nijazi Azemi, Komandant “Mjekra”


Viti - Komuna e Vitisė ka filluar sot ditėn e gjashtė tė manifestimit “Flakadani i Karadakut” me homazhe pranė varrit tė dėshmorit Nijazi Azemi, ... mė shumė
Publikuar mė: 23:05 25.03.2017

Konferenca shkencore e ISLD-sė mbledhė ekspert tė fushave tė ndryshme


Konferencėn e shpalli tė hapur Flamur Hyseni, kryetar i ISLD-sė, i cili duke ju dėshiruar mirėseardh... mė shumė

Publikuar mė: 21:17 25.03.2017

Haziri: Idriz Seferi meriton t’i kushtojmė dekada pėr kryengritjen e tij pėr ta bėrė Shqipėrinė


Pos institucioneve lokale, nė kėtė ngjarje ishte e pranishme edhe familje e heroit Idriz Seferi, stu... mė shumė

Publikuar mė: 18:07 25.03.2017

Matoshi pėrkrah themelimin e qendrės “Komuniteti”


Matoshi ka thėnė se ato ishin shumė kėmbėngulėse nė realizimin e idesė sė tyre e cila u mbėshtet nga... mė shumė

Publikuar mė: 10:45 25.03.2017

Bashkėsia Islame nė Kamenicė do tė bėhet me objekt tė Administratės


Ka filluar tė rrėnohet objekti i vjetėr dhe tė bėhet pastrimi i kėsaj parcele qė tė bėhet gati pėr f... mė shumė

Publikuar mė: 07:45 25.03.2017

Foniqi: Viti 2016 mė i suksesshmi pėr qendrėn pėr shėrbim me qytetar


Foniqi tha se kjo qendėr ka pranuar gjithsej 128618 kėrkesa nga qytetarėt ndėrsa kemi arritur fal pu... mė shumė

Publikuar mė: 16:59 24.03.2017

Haliti inspektoj punimet nė projektin e ujėsjellėsit nė fshatin Vėrban


Me kėtė rast ai ėshtė takuar me banorėt e kėtij lokaliteti, tė cilėt e falėnderuan atė pėr kėtė proj... mė shumė

Publikuar mė: 15:31 24.03.2017

Haziri: Ėshtė shqetėsues ēregjistrimi shqiptarėve tė Kosovės Lindore nga Serbia


Haziri ka shprehur shqetėsimin e tij sa i pėrket eliminimit tė adresave pėr qytetarėt e Kosovės Lind... mė shumė

Publikuar mė: 14:33 24.03.2017

Haziri: “Mė 28 Nėntor, nė qendėr tė Gjilanit do tė vendoset shtatorja e Idriz Seferit”


Nėn organizimin e kryetarit Komunės, Lutfi Haziri, nė bashkėpunim me Lidhjen e Historianėve “Ali Had... mė shumė

Tjera
Publikuar mė: 13:09 24.03.2017
Fėmijėt njihen me detyrat e policisė
Publikuar mė: 07:34 24.03.2017
Intensifikohen punimet nė Zhegėr

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma