Lajmet Qendrore

“Nėse PAN dhe VV s’arrijnė ta bėjnė Qeverinė, LDK do ta japė ofertėn e saj – gjithnjė pa PDK-nė”


Kreu i LDK-sė, Isa Mustafa, thotė se pėrgjegjėsia pėr krijimin e institucioneve u takon partive qė u renditen para subjektit tė tij nė zgjedhje. ... mė shumė
Publikuar mė: 16:09 25.07.2017

Veseli: Kryetari i Kuvendit do tė jetė nga radhėt e PDK-sė


Ai kėto deklarata i ka bėrė pas mbledhjes sė kryesisė sė Kuvendit, ku ka thėnė do t’i ndėrmarrin ven... mė shumė

Publikuar mė: 12:11 25.07.2017

Ymeri: Thaēi nuk mund ta pengojė VV-nė qė ta marrė pushtetin


“Asnjė kriter shtesė nuk mund ta shtojė Hashim Thaēi sepse nuk ka tė drejtė kushtetuese dhe qė ēfar... mė shumė

Publikuar mė: 07:49 25.07.2017

Haziri: LDK-ja nuk ka votė pėr PAN-in


Lidhja Demokratike e Kosovės nuk ka asnjė votė pėr koalicionin PAN dhe pėr kandidatin e tyre pėr kry... mė shumė

Publikuar mė: 20:24 24.07.2017

Hoxhaj: Ndryshimi i politikės serbe ndaj Kosovės tė nisė me njohje


Hoxhaj ka thėnė se nėse njė politikė e tillė, siē ėshtė deklaruar nga presidenti serb, ėshtė e vėrte... mė shumė

Publikuar mė: 19:00 24.07.2017

Bajrami: Koalicioni LAA nuk mban pėrgjegjėsi nėse vendi shkon nė zgjedhje


Ajo foli edhe pėr bojkotimin e takimit tė sotėm tė presidentit nga koalicioni LAA duke thėnė se nuk ... mė shumė

Publikuar mė: 15:57 24.07.2017

AKR: Koalicioni me Vetėvendosjen afėr, po presim dėshtimin e PAN-it


“Lidhur me bisedimet me Lėvizjen Vetėvendosje ka pasur disa takime kanė qenė nė nivel programor, ėsh... mė shumė

Publikuar mė: 12:20 24.07.2017

Presidenti thėrret seancėn konstituive mė 3 gusht 2017


Kryetarin dhe Kryesinė e Legjislaturės sė Pestė tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, nė pajtim me l... mė shumė

Publikuar mė: 10:47 24.07.2017

Thaēi: Seanca do tė thirret shumė shpejt, brenda afatit kushtetues


Ai ka bėrė tė ditur se kjo do tė bėhet nė koordnim me sekretariatin e kuvendit dhe brenda afateve ku... mė shumė


Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma