Kulturė/Arsim

Dallėndyshja ime

Dallėndyshja ime
e di
kush e pikturon ylberin
ne faqe tė qiellit?
Gjoku me flatra
ku i blenė
kėpucėt ... mė shumė
Publikuar mė: 17:34 23.04.2017

Nė Ditėn Ndėrkombėtare tė librit, SHMU "Dėshmorėt e Vitisė" bėhet me bibliotekė


Drejtori i kėsaj shkolle, Qemajl Hyseni, si njė nikoqir i rrallė, ishte tejet mirėnjohės pėr kėtė. mė shumė

Publikuar mė: 09:21 23.04.2017

U mbajt kuizi i diturisė i 20-ti me radhė nga shkollarėt e gjimnazit natyror


Me këtë rast, Sefet Rexhepi, profesor i gjeografisë, njëherit udhëheq&eu... mė shumė

Publikuar mė: 20:32 22.04.2017

Rrėfimi i arsimtarit, Agimi i lagjes sime


Edhe sot shtėpitė tona i ndan po ajo largėsi. E meqė familjet tona i lidhė njė traditė e gjatė, marr... mė shumė

Publikuar mė: 19:56 21.04.2017

Kanga jonė dikur dhe sot


Kanga jonė e bukur seē po qanė me lot –
Ku jam kanė dikur e ku kam mbėrri sot ?!
<... mė shumė

Publikuar mė: 16:02 21.04.2017

Promovohet libri “Lulet dhe Lotėt e Kosovės” i poetit francez Jean Yves Carlen


Pos autorit, pjesėmarrės nė ngjarje ka qenė edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, pėrfaqėsues nga ... mė shumė

Publikuar mė: 11:09 21.04.2017

Doli nga shtypi libri i ri i profesorit Safet Zejnullahu


Libri i ndarė nė shtatė kapituj ėshtė rezultat i njė hulumtimi tė gjerė pėr funksionimin e medias nė... mė shumė

Publikuar mė: 12:09 20.04.2017

Haliti priti nė takim drejtorin dhe nxėnėsit e shkollės “Nijazi Rexhepi”


Gjatė kėtij takimi Kryetari Haliti dhe drejtori Fana kanė biseduar pėr mundėsinė e bashkėpunimit tė ... mė shumė

Publikuar mė: 09:51 19.04.2017

Studentėt e UBT-sė panė realizimin e emisioneve tė drejtpėrdrejta


Veliu i informoi studentėt pėr kanalet e RTK-sė, studiot e realizimit dhe tė transmetimit, pajisjet ... mė shumė

Tjera
Publikuar mė: 08:20 18.04.2017
E pėrhershmja Poezi ... I derdhur vargjesh
Publikuar mė: 16:16 17.04.2017
SBAShK-u sėrish paralajmėron greva
Publikuar mė: 19:33 16.04.2017
O brilanti shqiptar
Publikuar mė: 10:50 14.04.2017
Antologji qė i afirmon vlerat
Publikuar mė: 08:24 14.04.2017
Tek ajo ėndėrr e ėmbėl
Publikuar mė: 18:16 13.04.2017
Varrezat e Gjilanit
Publikuar mė: 08:25 13.04.2017
Paradoksi universitar me Hajrullahun
Publikuar mė: 08:57 11.04.2017
Studentėt e gazetarisė vizituan RTV 21

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma