Kosova Lindore

BIPMB: Nė takim me Agjencinė pėr zhvillim “TIKA”

Qėllimi i kėtij takimi nė Beograd, ishte koordinimi i punėve tė pėrbashkėta rreth realizimit tė projekteve kapitale nė rajonin e Luginės sė Presh...mė shumė
Publikuar mė: 16:03 17.01.2017

Myftiu Saqipi: Mjaft mė me kėrcėnime, shantazhe e provokime!


“Mjaft mė me kėrcėnime, shantazhe, spekulime, urrejtje, ofendime e provokime, se na ēmendėt! Jam i b...mė shumė

Publikuar mė: 07:47 17.01.2017

Komunalia, nė shėrbim tė qytetarėve dimėr e verė…


Kjo ndėrmarrje e cila kujdeset pėr furnizimin e qytetarėve me ujė tė pijshėm nė ēdo katėr stinėt e v...mė shumė

Publikuar mė: 18:57 16.01.2017

Wolker: Pėrfaqėsuesit e Kosovės dhe ata tė Luginės sė Preshevės duhet tė jenė tė vėmendshėm nė raport me Serbinė


Wolker pas takimit ka dhėnė mbėshtetje dhe njė porosi pėr udhėheqėsit shqiptarė nė raport me shtetin...mė shumė

Publikuar mė: 15:10 15.01.2017

“Nuk ka forca tė shtuara policore nė Luginė, nuk ka nevojė pėr panik tek qytetarėt”


Sipas kėtij portali, gazetarėt nga tė gjitha anėt pėrskaj kufirit nuk raportojnė pėr forca tė shtuar...mė shumė

Publikuar mė: 16:46 12.01.2017

Mustafa shpreh pėrkushtimin e Qeverisė sė Kosovės pėr tri komunat e Kosovės Lindore


Gjatė takimit, ku ishin tė pranishėm kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi, nėnkryetari i Preshevės, X...mė shumė

Publikuar mė: 07:57 10.01.2017

Preshevė: PDSH reagon pėr arrestimin e Haradinajt, fletarreste edhe nė Luginė


"PDSH konsideron se lėshimet e fletė arresteve ndėrkombėtare ndaj luftėtarėve tė lirisė si nė Kosovė...mė shumė

Publikuar mė: 13:34 09.01.2017

Serbia, ky shtet policor!


“Rregullorja, e cila ka hyrė nė fuqi pėr formimin e policisė ndihmėse, ėshtė nė frymėn e Ligjit pėr ...mė shumė

Publikuar mė: 14:24 07.01.2017

Lugina e Preshevės, Brukseli dhe Krishtlindjet serbe


Vėmendjen e pėrqendruar tė institucioneve lokale, te problematika e stuhisė sė borės dhe virusit epi...mė shumė

Tjera
Publikuar mė: 13:34 09.01.2017
Serbia, ky shtet policor!
Publikuar mė: 08:19 05.01.2017
Pėr Luginėn e Preshevės bisedohet nė Bruksel

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma