Lajme Rajonale
30.05.2017

Surdulli kėrkon mbėshtetjen e brezit kufitar, thotė se nuk do ta braktisė Karaqevėn


Kamenicė - Nuk kam ndėrmend tė shkoj askund, sepse e dua vendin tim (Mė shumė se disa qė na e mbrojnė kufirin ...

Ekonomia
30.05.2017

Premtime astronomike!


Ramush Haradinaj i ka lėnė pa fjalė edhe optimistėt mė tė mėdhenj me premtimin qė e bėri para nisjes sė fushat...

Opinion
30.05.2017

Qeveria e re e Maqedonisė, nė funksion tė stabilitetit


Nga Sadri Ramabaja - Maqedonia pėrmes krijimit tė Qeverisė sė Zaevit po hyn nė rrugėn e stabilizimit. Ky ėshtė...

Kronika e zezë
30.05.2017

Aksidentalisht humb jetėn njė shtetas turk


Gjilan - Policia e Kosovės Stacioni Policor nė Gjilan me 29 maj 2017, rreth Orės 11:10 ėshtė njoftuar nga Spit...

Lajmet qendrore
Publikuar më: 10:21 30.05.2017

Koalicionet parazgjedhore mund tė prishen pas 11 qershorit


Koalicionet e krijuara para zgjedhjeve nuk garantojnė se Kosova nuk do tė futet nė bllokadė rreth formimit tė Qeverisė sė re pas zgjedhjeve, para...

Sport
Publikuar më: 10:25 30.05.2017

De Biasi kthen Kaēen te Kombėtarja e Shqipėrisė


Shtatė muaj larg Kombėtares sė Shqipėrisė. Pėr herė tė fundit i grumbulluar nė sfidėn me Lihtenshtejnin, nė tetor tė 2016. Ajo qe dukej si njė kr...Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma